Olimpíada Autonòmica 2021

OLIMPÍADA MATEMÀTICA 2021 Fase Aut CELEBRADA LA FASE AUTONÒMICA DE LA XXXI OLIMPÍADA MATEMÀTICA DE LA COMUNITAT VALENCIANA

El passat dissabte 29 de maig de 2021 hem celebrat a l'IES VILA-ROJA d'Almassora la fase autonòmica de la XXXI Olimpíada Matemàtica 2021. Han participat els estudiants finalistes de la fase provincial celebrada a Castelló, Alacant i València el 8 de maig, en la qual es va seleccionar a cada província 24 estudiants, 8 de cada nivell de participació. En total, 72 estudiants que no han faltat al seu compromís i han gaudit d'una jornada centrada en les matemàtiques i la resolució de problemes. 

 

PRIMERS CLASSIFICATS DE CADA NIVELL (per ordre alfabètic):

NIVELL A (1r i 2n d'ESO)

Nom

Cognoms

Centre

Localitat

PAU

ALARCÓN BARBERÁ

IES VILA-ROJA

ALMASSORA

ARIADNA

FRANCH PÉREZ

IES DOCTOR LLUÍS SIMARRO

XÀTIVA

MARC

PERIS VICENT

IES EL CABANYAL

VALENCIA

 

NIVELL B (3r i 4t d'ESO)

Nom

Cognoms

Centre

Localitat

DARÍO

MARTÍNEZ RAMÍREZ

IES VICENTA FERRER ESCRIVÁ

VALENCIA

NICOLÁS

MERENCIANO ESTEVE

COL. NUESTRA SEÑORA DE LA SALUD

ALGEMESÍ

DOMINIKA

SOBAL

BRITISH SCHOOL

ALACANT

 

 NIVELL C (5é i 6é de PRIMÀRIA)

Nom

Cognoms

Centre

Localitat

MARC

GIMENO MEDINA

COL. EL DRAC

TORRENT MONTE VEDAT

HUGO

PARRY REBOLLO

COL. HELIOS

ELIANA (L')

ROSA

SAYEGH MIRALLES

COL. PÍO XII

VALENCIA

 

 

 

 MILLOR PUNTUACIÓ EN LA PROVA PER EQUIPS:

NIVELL A: 

ALARCÓN BARBERÁ PAU
BENAVENT PÉREZ DIEGO
RIBIS PALOMARES CARLES

NIVELL B:

VANCEA DAN MANUEL
ALBUIXECH BONET CARLOS
POVEDA GIUDICI NICOLÁS

NIVELL C:

ARROYO GALBIS JAUME
MAÑEZ VIÑAS ANA
MAZOUZI  YOUNES

PROVES PROPOSADES

Individual A - Individual B - Individual C

Prova de camp A - Prova de camp B - Prova de camp C

 

 

PROGRAMA GENERAL

 DISSABTE 29 de maig

10:00 – 10:20 Acolliment i acreditació dels participants per la porta indicada
10:20 –10:30 Distribució de l’alumnat al lloc de realització de les proves corresponents. 

HORARI

NIVELL A

NIVELL B

NIVELL C

 10:30-12:00

Prova individual

Prova de camp

Prova de camp

12:00-12:10

Esmorzar en l'aula

Descans 

 Descans 

 12:10-12:25 

Descans

Esmorzar en l'aula

Esmorzar en l'aula 

12:30-14:00

Prova de camp

Prova individual

Prova individual

14:00-14:20 Eixida escalonada de l’alumnat per la porta indicada.           Programa en pdf
Es imprescindible llegir totes les instruccions abans del 29 de maig baixant-les del fitxer. Instruccions

 

 

 

 

 

ALARCÓN BARBERÁ, PAU
PERIS VICENT, MARC
FRANCH PÉREZ, ARIADNA

Additional information